Zakład Metalowy Adam Krępa

Zakład Metalowy Adam Krępa to rodzinna firma przekazana od Tadeusza Krępa. Tadeusz prowadził firmę od 1975 do 1990, w tym czasie firma zajmowała się produkcją detali na bazie zamówień z Mieleckiej Spółdzielni Rzemieślniczej. Produkowano między innymi kółka do byków, palniki gazowe, naciągacze do siatki ogrodzeniowej oraz zaciski akumulatorowe do samochodów ciężarowych.

Po przejęciu firmy przez syna Adama Krępa, firma powoli zmieniała profil działalności z produkcyjnego na narzędziowy. Na początku lat dziewięćdziesiątych wybudowana została nowa hala produkcyjna, która od tego czasu jest modernizowana i rozbudowywana. W latach dziewięćdziesiątych firma zaczęła produkować zawory gazów technicznych do firmy Gaz Polska, później Linde Gaz Polska. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych uruchomiono linię produkcyjną reduktorów gazowych do instalacji LPG do przemysłu motoryzacyjnego. Kilka lat później uruchomiono produkcję do silnika wysokoprężnego do Andrychowa, były to głęboko tłoczone kierownice wody.

W kolejnych latach firma podjęła współpracę z Linker Europe, która zajmuje się produkcją maszyn do przemysłu spożywczego na przykład dla Coca Coli. Zakład Metalowy dostarczał podzespoły do maszyn wykonane ze stali nierdzewnej spożywczej. Po tym okresie zmienił się profil firmy na narzędziownię, zajmującą się produkcją narzędzi maszyn produkcyjnych. Firma znacznie poszerzyła w tym okresie współpracę z około 20 firmami z regionu, dostarczając im specjalistyczne narzędzia.

Od 2016 roku firma wdraża innowacyjne technologicznie wykrojniko tłoczniki dedykowane dla przemysłu lotniczego. Zakupiono dwie nowe maszyny: sterowane numerycznie centrum obróbcze oraz sterowaną numerycznie wycinarkę drutową. W 2017 roku zakupione zostały kolejne dwie maszyny sterowane numerycznie z dużą dokładnością: precyzyjna tokarka sterowana numerycznie oraz maszyna pomiarowa. W 2018 roku park maszynowy powiększył się o kolejne maszyny, w tym precyzyjne 5-osiowe centrum obróbcze. Firma wdrożyła do produkcji sprawdziany do szyb o konstrukcji modułowej dedykowanych dla przemysłu motoryzacyjnego. Planowane są już kolejne inwestycje na przełomie przyszłego roku, w związku z tym firma podjęła decyzję o rozbudowie hal produkcyjnych o kolejne 400m2.

Free Joomla Lightbox Gallery